Jarný astronomický deň v Poloninách

| aktuálne na oblohe

Prvý astronomický deň v Parku tmavej oblohy Poloniny sa uskutoční v piatok 9. mája 2014 na Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle a v obci Ulič - pri rybníku, kde sú Dvere do Polonín.

Čaká na vás zaujímavý program v Uliči aj na Kolonickom sedle.

 

Na pozvánke však nie je zďaleka všetko. Poloniny, tento krásny kút Slovenska, ponúkajú množstvo prírodných krás aj kultúrnych pamätihodností. Počas dňa spoznávajte prírodu a popoludní vás uvítame v Uliči, kde strávite príjemné aj poučné chvíle až do neskorej noci. Pre deti budú pripravené hry a súťaže, jednoducho program aj pre celú rodinu.

Počas dňa tu budú ďalekohľady na pozorovanie Slnka, uvidíte nielen slnečné škvrny, ale aj protuberancie - uchvacujúce výrony plazmy.

Čaká na vás náš najbližší vesmírny sused Mesiac so svojimi krátermi, pohoriami a moriami, budete mať pocit, akoby ste leteli raketou priamo nad ním. Z planét sa predstaví najväčší Jupiter so svojimi oblačnými pásmi aj štyrmi mesiacmi, červenkastý Mars a Saturn ako skutočný pán prsteňov. A to ešte zďaleka nie je všetko, obloha toho ponúkne omnoho viac.

Príďte a uvidíte :-).

 

© 2021 Slovenský zväz astronómov. Všetky práva vyhradené.