Astrofotografická súťaž FotoŠkoda a ZEISS

| astronomické súťaže

Zajímají Vás hvězdy svítící na nebi? Fotografujete rádi noční oblohu? V tom případě tedy čtěte dále.

Jako inspirace, pobídka i prostor k astrofotografickému klání je tu soutěž Česká astrofotografie měsíce (ČAM), která tento rok oslaví své patnácté narozeniny. Už několik týdnů můžeme k našim stávajícím partnerům připočíst další legendární firmy a média. Populární a velmi známé fotografické centrum FotoŠkoda není jistě nutné představovat. Další legendou, která před více než šedesáti lety postavila největší český dvoumetrový Perkův dalekohled a kterou astronomický svět zná již více než století, je společnost ZEISS.

Nyní tyto společnosti společně připravily novou fotografickou soutěž o ceny. Jak jinak, jde o fotografii noční oblohy. Partnery jsou samozřejmě Česká astronomická společnost (ČAS), Slovenský zväz astronómov (SZA) a již zmíněná soutěž Česká astrofotografie měsíce (ČAM).

Doba trvání je pouze jeden měsíc a je otevřená všem fotografům noční oblohy jak v České republice, tak i na Slovensku. Nejde pouze o super-precizní snímky hvězd, ale třeba i noční krajinu či jemně nasvětlené monumenty s noční oblohou. Hlavně jde o nápady a invenci, takže své štěstí bez obav můžou vyzkoušet i začátečníci. Stačí včas poslat svůj snímek do soutěže.

Co bude sladkou odměnou? Dostat svůj vlastní snímek na portály FotoŠkoda a ZEISS se nestává každý den, to však není vše. Vítěz dostane i slíbenou cenu. Firma ZEISS věnuje podepsanou knihu „Bačkorový astronom. Od brýlových čoček až po NASA”, která se stala sběratelskou raritou a už ji nelze nikde koupit. K tomu čistící sada ZEISS a poukazy na tisk od FotoŠkoda.

Více informací o soutěži naleznete na portálu FotoŠkoda: https://www.fotoskoda.cz/2928-v-breznu-bude-instagram-plny-hvezd-hledame-nejlepsi-snimek-nocni-oblohy/

Hodně štěstí a jasné nebe!

Zdeněk Bardon

zakladatel a předseda ČAM

© 2021 Slovenský zväz astronómov. Všetky práva vyhradené.