Európske solárne dni 2024

| aktuality

Európske solárne dni sú najväčšou osvetovou kampaňou zameranou na využívanie solárnej energie v Európe, ktorá v posledných ročníkoch dokázala osloviť stovky tisíc ľudí vo viac ako 20-tich štátoch. Špeciálnym partnerom a podporovateľom je aj náš Slovenský zväz astronómov. Veď akcie k tomuto podujatiu venovanému Slnku a slnečnej energií organizovalo a organizuje mnoho miestnych organizácií i jednotlivcov SZA v spolupráci s hvezdárňami, školami alebo inými inštitúciami.

Solárne dni na Gymnáziu v Detve

Aj v roku 2024 sa podujatia konajú v tradičnom májovom termíne od 1. do 15. mája. Cieľom kampane je zvýšenie verejného povedomia o inteligentných energetických riešeniach a udržateľnom spôsobe života.

Ak by ste sa chceli do nej zapojiť, zaregistrujte svoje podujatie internetovej stránke https://solarnedni.sk/registracia a zverejnite ho pod oficiálnou hlavičkou kampane. Námetom pre vás môže byť program pre verejnosť  zameraný na využitie solárnej energie, alternatívne zdroje energie, ukážka solárnych hračiek, prednášky o Slnku a slnečnej energií,  pozorovanie Slnka astronomickým ďalekohľadom atď. Fantázií sa medze nekladú.

Nezabudnite dať vedieť o vašom podujatí aj na našej mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a my ho radi spropagujeme a zverejníme informácie o ňom na webe SZA v sekcií „kalendár akcií“.

Samozrejme radi zverejníme aj vaše články o uskutočnených akciách.

Viac informácií nájdete na oficiálnom webe kampane https://solarnedni.sk/

Mgr. František Strýček

© 2021 Slovenský zväz astronómov. Všetky práva vyhradené.