Zapojte sa do Európskych solárnych dní 2017!

| aktuality

Európske solárne dni (ESD) na Slovensku organizuje už od roku 2010 Slovenská agentúra pre obnoviteľné zdroje, n. o. (Slovak Renewable Energy Agency – SK REA)  a jedným z partnerov je aj Slovenský zväz astronómov. Tohto roku sa konajú od 1. do 15. mája. Cieľom ESD je predovšetkým propagácia využitia slnečnej energie. K Slnku majú astronómovia veľmi blízko a väčšinou aj vhodné podmienky na zaujímavý program. ESD sú určené všetkým: žiakom, študentom, učiteľom, rodičom s deťmi ale aj podnikateľským subjektom či širokej verejnosti.

Zapojenie sa do tohtoročných ESD je jednoduché, stačí vyplniť registračný formulár. SK REA poskytuje organizátorom informačné a propagačné materiály ako aj drobné upomienkové predmety, ktoré môžete využiť ako odmeny. Na území Slovenska je už mnoho zariadení na využívajúcich slnečnú energiu na výrobu elektriny a tepla, stačí si kliknúť na tento odkaz.

Viac informácií nájdete na stránke http://www.solarnedni.sk/, kde sú aj manuály pre organizátorov, nápady pre školy a obce, študijné materiály, fakty o energii, kvízy či omaľovanky.

S láskavým dovolením hlavného organizátora pripájame aj odkaz na oficiálnu tlačovú správu vydanú k Európskym solárnym dňom 2017.

© 2021 Slovenský zväz astronómov. Všetky práva vyhradené.